Festival Integrace Slunce

Detský divadelný súbor ÚSMEV

čtvrtek 25.11.2004

Detský divadelný súbor Úsmev Šaľa zo Slovenska vznikol v roku 1975 pod vedením Ľudmily Néhringovej. Úsmeváci sú pravidelnými účastníkmi krajských a celosloveských divadelných prehliadok, na ktorých dosiahli niekoľko významných ocenení.
V súčasnosti sa vedenie súboru skladá z odchovancov a účinkuje v ňom 18 detí.
V marci tohoto roku mal Úsmev premiéru s divadelným predstavením Peter Pan. Odvtedy odohral veľa incenácií na rôznych divadelných fórach. Kam odletí Peter Pan najbližšii dobu nevieme. Nechajme sa prekvapiť. Tvorcovia predstavenie charakterizovali slovami:
Petr Pan a Hook: dvě postavičky, které nás provázejí životem. Žijí v našich hlavách a srdcích. Nejsou ani dobří ani zlí. Ani černí ani bílí. Ani pěkní ani oškliví. Ale jsou zde. Naše druhé já. Naše černé svědomí. Naše slunce v duši. Náš smích i slzy. Naše lásky i nenávist. Náš anděl strážný i ďábel pokušitel. Kdo z nich vyhraje zápas o náš život? Které z těchto siamských dvojčat má naši větší lásku? Který z nich zastaví houpačku života na té „své straně?“ Otázky, otázky, otázky. Člověče, najdeš na ně odpovědi? Petr Pan se chystá pošeptat ti radu. A Hook? Usmívá se pod fousy... Tak vstup do říše fantazie, která je SKUTEČNOSTÍ. Jen se dívej a poslouchej. To, co pocítíš je PRAVDA. Tvoje pravda. Zkus jí uvěřit a vykroč. A usměj se. Vždyť život je krásný.

... FESTIVAL INTEGRACE SLUNCE ...